PIATY CODERFEST VSTÚPIL DO BUDÚCNOSTI

17. októbra sa v priestoroch kultúrneho centra na Jedlíkovej 7 uskutočnil už 5. ročník populárneho Coderfestu. Naši developeri opäť pripravili pre študentov množstvo zábavnych úloha v tombole na nich čakali exkluzívne ceny. Náš spoločný večer bol plný programovania, piva a nových kontaktov.

Developerská komunita MESTO TEVELOPEROV celoročne pracuje na koncepte spolupráce s mladými študentami informatických a technických odborov, ktorí podobne ako my, milujú programovanie. Coderfest je jediné podujatie svojho druhu, ktoré počas uplynulých rokov neustále naberá na popularite.

Uspešnému večeru nasvedčovalo už naplnenie online registrácie dva dni pred podujatím. Tímy Software Developement & Design, Risk Management, Application Development, SAP Development, Automation Strategy and Innovation Center, HR a City of Tevelopers Infopoint tak nemali núdzu o množstvo zvedavych študentov, ktorí si zmerali sily v rozličných úlohách. Téma “Vstúp s nami budúcnosti” tak predstavovala nielen možnosti najnovších technológií, s ktorými pracujeme, ale aj príležitosť sponznať svojich potenciálnych kolegov. Tí sú vďaka iniciatíve City of Tevelopers pripravení nielen motivovať študentov k atraktívnej práci developera, ale tiež im byť nápomocní pri výbere a vypracovaní záverečných prác, či pri pretváraní nápadov z Hackathonu na skutočnosť.

Večer nám spríjemnili aj zábavné a kreatívne aktivity ako digitálne graffiti, ktoré umožnili talentovaným študentom možnosť realizovať sa so svojími maľbami v interiéri a bez zbytočného zápachu sprejov s farbami, virtuálna realita, či hra Light Hunter, ktorej cieľ dosiahnuť rýchly reakčný čas už preveril nejedného pilota formuly F1. DJ Citrón sa postaral o vynikajúcu vinylovú hudobnú zložku a s najväčšími súčasnými hitmi vystúpila naša T-Funk kapela.

Súťažného ducha podporila aj novinka s hracími kartami, kde účastnícizbierali pečiatky za správne vyriešené programovacie výzvy. Následne sa študenti vďaka hracej karte mohli zúčasniť tomboly o hodnotné ceny, ktorá bola zlatým klincom večera. Okrem už preslávenej hlavnej ceny MacBook Air, ktorú víťazke Michaele Obročníkovej odovzdal Head of GSO Department Miloš Zidor, sa tento rok usmialo šťastie aj na trojicu účastníkov, Dagmara Tkáčová, Dalibor Barabas a Daniel Ženčuch. Tí si vďaka projektu e-IT Health odniesli domov tri hodnotné elektronické kolobežky. Cesta na prednášky bude tak odteraz oveľa rýchlejšia a zábavnejšia.

Tešíme sa na spoluprácu so všetkymi talentovanými developermi a už teraz sa nevieme dočkať dalšieho Coderfestu v roku 2019.