V Košiciach máme Mesto Teveloperov

Kanadská žurnalistka Jane Jacobs raz povedala: „ Mestá majú schopnosť poskytnúť všetkým svojim obyvateľom všetko čo potrebujú, len preto a len vtedy, ak sa všetci podieľajú na ich vytváraní. “ 

V Tel IT, TSSK máme veľké množstvo talentovaných developerov, krorí sú úzko prepojení s našim mestom a životom v ňom. V čase, keď bola komunita Mesto Teveloperov vytvorená, ukázalo sa, že skombinovať prácu a vášen je naozaj možné. Máme jedinečnú šancu využiť našu motiváciu a zároveň dostať možnosť pracovať na unikátnych projektoch, na ktorých si nielen zdokonalíme svoje schopnosti, ale zároveň pomôžeme obyvateľom nášho mesta. Spájame naš biznis s regiónom a našimi ľudmi. Teveloperi pracujú na zaujímavých produktoch ako napríklad Sám v Múzeu https://eit-health.myt-systems.sk/ – projekt, ktorého výsledkom bola aplikácia na pomoc nevidiacim a slabozrakým pri orientácii v múzeu. Okrem toho sa venujú najmä vývoju internetových aplikácií, You and Me, Robotike, Mobility, IoT a SAP.

Komunita je viac ako oddelenia

Komunita Mesta Teveloperov vytvorila stránku s databázou a popisom projektov https://devcom.apps.dev.tssk.sk/Projectpool.html, a tým poskytla možnosť všetkým z TSSK, aby sa pripojili ku ktorémukoľvek projektu, ak ich zaujal. To je len jedna z foriem, akými sa snažíme rozbiť silo štruktúry a pracovať spoločne na veciach, na ktorých nám záleží. Spájanie ľudí z rôznych oddelení s cieľom, aby na niečom spoločne pracovali je veľmi hodnotné vo fáze celého procesu a vo výsledku ajveľmi výhodné.

Učíme sa a učíme aj iných

Každé moderné mesto by malo svojim obyvateľom poskytnúť kvalitný školský systém, súhlasíte? Našim cieľom je mesto plné šikovných programátorov, ktorých chceme a vieme aj naďalej vzdelávať. Pravidelne otvárame  Akadémiu Tevelopmentu pre nováčikov, Internú UNI pre našich zamestnancov a SCRUM koncept pre tých, ktorí u nás pracujú na polovičný úväzok.

Teveloperi často spolupracujú s vysokoškolákmi a stredoškolákmi ako ich mentori. Pomáhajú im so zadaniami a vedia im poskytnúť praktické skúsenosti, a tak ich nabádajú k tomu, aby vstúpili do IT sveta. Jedným z takýchto príkladov je naša prítomnosť na Zive IT projektoch, kde si skupiny študentov vyberú z tém, ktoré navrhli regionálne IT spoločnosti. Následne majú 4 mesiace na prácu na projekte a jeho odovzdanie.Skvelé je to, že môžu pracovať v našich priestoroch, zažiť ako vyzerá reálna práca v autentickom prostredí a zblížiť sa s našimi zamestnancami.

Počas roka je veľa príležítostí, kedy  Mesto Teveloperov pracuje bok po boku so študentami a budúcimi programátormi v našom meste a regióne, napr. Hackathon alebo Coder Fest, kde sa naši zamestnanci dostávajú do priamej komunikácie so študentami.  Taktiež sme vypracovali ročný cyclus aktivít, aby sme sa spojili s obyvateľmi Košíc este viac a priblížili sa k objaveniu možností nášho potenciálu, ktorý, ako veríme, je naozaj veľký.